Telefon / Fax:+48 18 26 80 347

105 rocznica odzyskania niepodległości

105 rocznica odzyskania niepodległości

Informacje

10 listopad 2023
62 odsłon artykułu

Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały w naszej szkole bardzo uroczysty charakter. Na szkolnym korytarzu zaprezentowano fotografie oraz informacje historyczne związane z wydarzeniami poprzedzającymi dzień 11 listopada 1918 roku. Natomiast w bibliotece szkolnej przygotowano ciekawą wystawę książek pt. "O niepodległość i granice". Uroczysty apel rozpoczął się o godz.10.50 w auli szkolnej. Na podstawie prezentacji multimedialnej poznaliśmy historię losów narodu polskiego w drodze do niepodległości.

O symbolicznej godzinie 11:11 po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" 2023 i wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy. Uczestnicząc w obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczciliśmy pamięć Tych, dzięki którym żyjemy w wolnej i suwerennej Ojczyźnie.

Mamy nadzieję, że dzień ten będzie dla naszych wychowanków lekcją historii i patriotyzmu.

 

Informacje dlaRodziców

Chcielibyśmy zachęcić Was do odwiedzenia zakładki Dla rodziców, gdzie znajdziecie informacje dotyczące kroków, jakie musicie podjąć, aby Wasze dziecko mogło rozpocząć naukę w naszej szkole.

Potrzebujesz uzyskać dostęp do dziennika elektronicznego?

Skorzystaj z prostej instrukcji, aby mieć wglad w system ocen dziecka.

 Uzyskaj dostęp
 

Kilka słów o Naszej placówce

Jesteśmy szkołą sanatoryjną działającą przy ŚCRU w Rabce-Zdroju. Zapewniamy nauczanie na poziomie szkoły podstawowej i liceum. Dla swoich podopiecznych – przebywających okresowo na leczeniu sanatoryjnym – zapewniamy opiekę sprawowaną przez zespół wychowawców.

Organizujemy różnorodne zajęcia dydaktyczno – wychowawcze

(gry, zabawy, warsztaty tematyczne) oraz aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu (spacery, wycieczki piesze i autokarowe).

Zdjęcie przedstawiające klasę
Zdjęcie przedstawiające bibliotekę
Wystawa biblioteczna
Zajęcia zintegrowane
Plac zabaw